Hajto: To był dobry ruch

W środę piłkarze Bundesligi dokończą 10. rundę spotkań. Obrońca FC Nuernberg, Tomasz Hajto zagra przeciwko byłym kolegom z Schalke 04 Gelsenkirchen.

- Każdy mecz ligowy ma tę samą stawkę punktową - w ten sposób zawsze staram to sobie tłumaczyć. Pobyt w zespole Schalke wspominam bardzo miło. To był najlepszy okres w mojej karierze - powiedział Hajto w "Przeglądzie Sportowym".

Reklama

Reprezentant Polski rozwiązał kontrakt z Schalke na rok przed wygaśnięciem umowy.

- Tak się stało i trudno. Nie ma sensu już do tego wracać. Na pewno nie czuję się gorszym obrońcą ani od Marcelo Bordona, ani Mladena Krstajicia. Cóż jednak mogłem zrobić, skoro w zespole nie chciał mnie trener Jupp Heynckes? Decyzja o przejściu do FC Nuernberg okazała się słusznym posunięciem. W nowym klubie znalazłem dodatkową motywację, znów czerpię dużą przyjemność z gry w piłkę. To był dobry ruch - podkreślił Hajto.

- Najlepsze wspomnienia z Schalke, to bez wątpienia, zdobycie dwa razy Pucharu Niemiec oraz gra w Lidze Mistrzów. Najgorsze związane są z ostatnim sezonem, gdy trener przestał na mnie stawiać. To był bardzo trudny rok - stwierdził piłkarz.

- Schalke wygrywa po 2:1 ,ale wcale nie gra dobrze. Zauważyłem, że zawodnicy zupełnie tracą siły po upływie 60 minut. Postaramy się to wykorzystać. Zagramy o zwycięstwo - dodał Hajto.

Agencja Przegląd Sportowy
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Hajto | Hajto

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje