Henry pokonał Szamotulskiego

Francuski napastnik Thierry Henry strzelił swojego pierwszego gola w barwach FC Barcelona. "Duma Katalonii" wygrała z przedstawicielem szkockiej Premier League Dundee United 1:0 (0:0) w meczu sparingowym.

Były gracz Arsrenalui Londyn wpisał się na listę strzelców w ostatniej minucie spotkania. Darren Dods zatrzymał nieprzepisowo w polu karnym Giovaniego i sędzia podyktował "jedenastkę". Polski bramkarz Dundee Grzegorz Szamotulski odbił uderzenie Henry'ego z rzutu karnego, ale przy dobitce nie miał już szans na skuteczną interwencję.

W 82. minucie Barry Robson strzałem głową umieścił piłkę w siatce Barcelony, ale arbiter gola nie uznał dopatrując się faulu na Ericu Abidalu.

31-letni Szamotulski, 13-krotny reprezentant Polski, został na pół roku wypożyczony do Dundee United ze Sturmu Graz. Wcześniej grał m.in. w Legii Warszawa, Amice Wronki, Śląsku Wrocław, PAOK Saloniki i Admirze Wacker Moedling.

W kadrze Dundee United znajduje się także inny polski bramkarz Łukasz Załuska, który został pozyskany w letniej przerwie z Kolportera Korony Kielce. Na jednym z treningów jednak złamał nogę i będzie pauzował jeszcze około pięciu tygodni.