Houllier poprowadzi Walię?

Były menedżer FC Liverpool, Gerard Houllier jest na czele listy kandydatów do objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Walii - poinformowała Walijska Federacja Piłkarska.

- Gerard Houllier zaoferował nam swoje usługi i jest obok Johna Toshacka, Iana Rusha i Bryana Flynna najpoważniejszym kandydatem do objęcia walijskiej kadry - powiedział rzecznik prasowy, Ceri Stennett.

Reklama

W przyszłym tygodniu na posiedzeniu walijskiej federacji każdy z wymienionej czwórki przedstawi swoją wizję reprezentacji Walii.

Były kapitan Walii Gary Speed był wymieniany w gronie ewentualnych następców Marka Hughesa, ale ostatecznie zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko.

Houllier, który prowadził reprezentację Francji i Paris St Germain, został zwolniony w maju tego roku z Liverpoolu.

Gwiazdą Liverpoolu był swego czasu drugi z kandydatów - John Toshack. Walijczyk był szkoleniowcem Realu Madryt. Toshack miał krótki epizod jako selekcjoner reprezentacji Walii, ale nie darzyli go sympatią kibice i piłkarze. Po miesiącu skończyła się jego praca z kadrą.

Z klubem z Anfield Road przez wiele lat był związany Ian Rush. Natomiast Bryan Flynn to były pomocnik Burnley i Leeds United.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje