Kadrowicze w Hiszpanii

Na zgrupowaniu w Alicante przebywa reprezentacja Polski prowadzona przez Jerzego Engela. Polski zespół przygotowuje się tam do środowego meczu towarzyskiego z Hiszpanami. Spotkanie rozegrane zostanie w Cartagenie.

Polacy dotarli na miejsce zgrupowania we wtorek, część z nich jednak bez bagaży, które nie zmieściły się na pokładzie samolotu. Tak więc grupa piłkarzy trenowała na sztucznej nawierzchni miejscowego klubu Hercules w sprzęcie pożyczonym od gospodarzy.

Reklama

Dla jednego z członków polskiej ekipy bytność w Alicante ma specjalne znaczenie. Mowa o Janie Tomaszewskim, który przed laty był bramkarzem Herculesa. Tomaszewski znalazł się w składzie ekipy jako przedstawiciel Klubu Wybitnego Reprezentanta. To ma być teraz dobra tradycja polskiej ekipy, aby na każdą tego typu wyprawę zabierać kogoś z klubu. Inna sprawa, że Tomaszewski, dzięki felietonom w "Przeglądzie Sportowym", ma w tej chwili na pieńku z wieloma kadrowiczami trenującymi w Alicante.

Przypomnijmy tylko, że w marcu 1982 roku Jan Tomaszewski zagrał przeciwko słynnemu Realowi Madryt. Hercules przegrał 0-1, ale Tomaszewski obronił wówczas rzut karny egzekwowany przez Uliego Stielike.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | Alicante

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje