Krzysztof Gawara drugim trenerem Legii

Krzysztof Gawara będzie asystentem Dariusza Kubickiego w Legii Warszawa. - Darek rozmawiał także z Jurkiem Kraską. W końcu złożył propozycję mnie - powiedział Gawara, który do tej pory prowadził czwartoligowe rezerwy klubu z Łazienkowskiej.

- Będę służył najlepiej, jak potrafię. Do środy mam pracować z zespołem rezerw. Wiadomo, jaka jest sytuacja w klubie, jak wiele do zrobienia. Myślę jednak, że będzie dobrze - mówił szkoleniowiec, który w zeszłym sezonie był trenerem Legii II, gdy występowała w trzeciej lidze, a po jej spadku także w czwartej.

Reklama

W sezonie 1999/2000, kiedy Legia zwolniła Kubickiego z funkcji pierwszego trenera, Gawara został asystentem Franciszka Smudy. Był nim do marca 2001 roku. Po przegranej Legii z Zagłębiem Lubin w Pucharze Ligi 0:4 Smudę jednak zwolniono i Gawara został trenerem pierwszego zespołu. Ale na bardzo krótko. Pod jego kierownictwem Legia zdążyła przegrać z tymże Zagłębiem (znowu w Lubinie) 1:3, wygrać rewanż w Pucharze Ligi 1:0 i pokonać Ruch Radzionków 3:0. I wtedy właśnie trenerem Legii został Dragomir Okuka. Serb dopracował z Gawarą (znowu asystent) do końca tamtych rozgrywek, ale drużynie specjalnie nie szło, więc dokonano roszady. Drugim trenerem został Kubicki, a Gawara przejął drugą drużynę. Prowadził ją do dzisiaj. - Cieszę się, że będę znów mógł pracować w pierwszej lidze. To na pewno awans - powiedział nowy-stary asystent.

Gawara i Kubicki w latach 80. grali razem w Legii. Pierwszy na środku, a drugi po prawej stronie obrony.

Zgodnie z zapowiedzią Kubickiego trenerem bramkarzy pozostanie Krzysztof Dowhań.

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL