KSZO pozywa swoich piłkarzy!

SPN KSZO Ostrowiec domaga się od jedenastu piłkarzy, którzy nie grali w rundzie wiosennej, rekompensaty za poniesione straty w wysokości 3.730.747,67 PLN.

Na tę kwotę składa się szereg udokumentowanych wydatków związanych z przygotowaniem zespołu do rundy rewanżowej i kosztów spadku do II ligi.

Reklama

Przykładowo KSZO domaga się rekompensaty za straty z wpływów z biletów w wysokości ok. 119 tys. PLN, kosztów obozów przygotowawczych (ponad 150 tys. PLN), strat z powodu zmniejszenia wpłat z Canal+ z tytułu praw medialnych i marketingowych (ponad 1,5 mln PLN).

Odpowiednie pisma zostały skierowane do piłkarzy, którzy na kilka dni przed wznowieniem rozgrywek wiosennych odmówili wyjazdu na mecz do Jaworzna i przedstawili zwolnienia lekarskie. Zawodnicy ci domagali się od KSZO wypłaty zaległych pieniędzy, a próba kompromisu z nimi nie przyniosła rezultatu.

Jedenastu piłkarzy przez cały okres przygotowawczy trenowało z KSZO, zapowiadało walkę o utrzymanie w ekstraklasie, ale ostatecznie odmówiło gry. KSZO poniósł w związku z tym szereg wydatków, o zwrot których wystąpił obecnie do zawodników.

Tomasz Stefanowicz, Ostrowiec Św.

Dowiedz się więcej na temat: rekompensata | pilkarze

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje