Ładny gol Adriana Mierzejewskiego w kolejnym spotkaniu A-League

Adrian Mierzejewski i jego Sydney FC nie zwalniają tempa i stają się siłą nie do zatrzymania w australijskiej A-League. Drużyna polskiego pomocnika pokonała w poniedziałek na wyjeździe Brisbane Roar 3-0 (1-0) w 15. kolejce. To ósme zwycięstwo obrońców tytułu w dziewięciu ostatnich meczach.

Sydney FC poniosło tylko jedną porażkę w bieżących rozgrywkach przeciwko Central Coast Mariners, co należy uznać za wypadek przy pracy. W kolejnych dziewięciu meczach podopieczni Grahama Arnolda wrócili na zwycięską ścieżkę i zdobyli 25 punktów na 27 możliwych.

W poniedziałek ekipa z Sydney zbiła Brisbane Roar. Do siatki znów trafili najskuteczniejsi zawodnicy drużyny, czyli Brazylijczyk Bobo i Adrian Mierzejewski. Dla Polaka to ósmy gol w sezonie i na liście najlepszych strzelców jest już trzecim graczem w rozgrywkach. Kolega z drużyny jest liderem z piętnastoma bramkami na koncie.

Mierzejewski strzelił ładnego gola na początku drugiej połowy. 31-latek otrzymał piłkę przed polem karnym, zrobił kilka kroków i przymierzył dokładnie, uderzywszy piłkę „pasówką” z lewej nogi. Bramkarz gospodarzy Jamie Young tylko bezradnie rozłożył ręce. Z kolei Bobo pokonał Younga w 18. minucie, wyrównawszy w ten sposób strzelecki dorobek z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej.

Mierzejewski również miał udział w tej akcji. Obdarzony świetnym przeglądem pola były zawodnik Polonii Warszawa w swoim stylu rozrzucił akcję na lewą stronę pola karnego, gdzie piłkę do Brazylijczyka zagrał Milos Ninković. Piłkarzy Brisbane w końcówce dobił David Carney.

W niedzielę 14 stycznia broniące tytułu Sydney FC gra na wyjeździe z Adelajdą United. Zespół Mierzejewskiego zdobył 38 punktów po 15 kolejkach. Grający we wtorek wicelider Newcastle Jets traci jedenaście punktów. Trzecie miejsce w tabeli zajmuje Melbourne City, którego zawodnikiem jest inny Polak Marcin Budziński. Były gracz Cracovii przesiaduje zwykle podczas meczów na ławce rezerwowych.

Dowiedz się więcej na temat: Adrian Mierzejewski