Lato: Beenhakker ma nasze pełne zaufanie

Zwycięstwo polskich piłkarzy nad Grecją (2:0) poprawiło atmosferę wokół kadry. Trzeba jednak pamiętać, że najważniejsze mecze dopiero przed podopiecznymi Leo Beenhakkera.

Sytuacja biało-czerwonych w eliminacjach do mistrzostw świata daleka jest od ideału. Na początku września Polacy zmierzą się z Irlandią Północną (u siebie) i Słowenią (wyjazd). Straty punktów w tych spotkaniach mogą pozbawić nasz zespół szans na awans do mundialu w RPA i ostatnie mecze eliminacji - z Czechami i Słowacją - nie będą już miały znaczenia.

Reklama

PZPN wycenił awans do MŚ'2010 na 5 milionów złotych. Prezes Grzegorz Lato nie przewiduje dodatkowej motywacji finansowej dla piłkarzy przed arcyważnymi spotkaniami. "Nic takiego nie przyszło nam do głowy. Poza tym, to nie jest tylko kwestia mojej decyzji. Jest regulamin, w którym ustaliliśmy pewne zasady. Na jakiekolwiek zmiany musiałby się zgodzić cały zarząd, ale takowych nie przewidujemy" - powiedział Lato na łamach "Przeglądu Sportowego".

Prezes PZPN podkreślił również, że atmosfera na linii PZPN - kadra Beenhakkera nie jest napięta. "Wymyślaliście różne historie, bo nie mieliście o czym pisać w sezonie ogórkowym. Trener Beenhakker wie, że ma nasze pełne zaufanie i może spokojnie pracować. Proszę nie doszukiwać się znowu jakichś podtekstów. Dajcie mu spokojnie pracować i mam nadzieje, że jeszcze w tym roku wszyscy będziemy się cieszyć z awansu do finałów mistrzostw świata" - stwierdził Lato.

CZYTAJ TEŻ

Polska - Grecja 2:0! Obraniak show!

Leo dziękuje nam za pytanie!

Ebi Smolarek: Super, że mamy Obraniaka

Michał Żewłakow: Byliśmy drużyną

Wasilewski: Nieważne kto strzelił

Rehhagel: Polacy jak w meczu o punkty

Czy Obraniak wdarł się do podstawowego składu?

Lewandowski: Pokazaliśmy charakter

Kuba: To jeszcze nie był nasz firmowy atak

Lewandowski w Klubie Wybitnego Reprezentanta

ZOBACZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZU POLSKA - GRECJA!

Przegląd Sportowy/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mecze | PZPN | Grecja | obraniak | beenhakker | zaufanie | lato

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje