Lazio mistrzem Włoch!

Końcówka Serie A była niezwykle dramatyczna. Aby nie było "niedzieli cudów" wszystkie mecze miały się rozpocząć o tej samej porze. O tytuł walczył Juventus i rzymskie Lazio. Mający przed ostatnią kolejką 2 punkty przewagi gracze Juve grali na wyjeździe z Perugią, zaś Lazio podejmowało Reggianę.

Druga połowa meczu w Perugii została opóźniona półtorej godziny z powodu ulewy, która przeszła nad stadionem. W słonecznym Rzymie sędzia Gennaro Borriello czekał przez 20 minut na wieści z Perugii, ale w końcu zdecydował się na rozpoczęcie drugiej części. Lazio prowadziło już do przerwy 2:0 (dwa rzuty karne!) i zdołało strzelić jeszcze jedną bramkę. Wtedy na boisko wtargnęło 500 kibiców, fani zdzierali z piłkarzy koszulki i spodenki. Sędzia przerwał mecz i odesłał zawodników do szatni. Po kolejnych 10 minutach spotkanie wznowiono. Większość fanów Lazio pozostało na stadionie nasłuchując radiowych relacji z Perugii. A te były niezwykłe: Cztery minuty po wznowieniu spotkania gol Alessandro Callori dał Perugii prowadzenie. W 73. minucie czerwoną kartkę ujrzał Gianluca Zambrotta i Juve przegrał po raz piąty w sezonie. Ta porażka dała tytuł graczom Lazio.

Juve znajdował się na czele ligowej tabeli nieprzerwanie od 13 tygodni, dwa miesiące temu miał jeszcze 9 punktów przewagi. To drugie scudetto w 100 letniej historii rzymskiego klubu. Pierwsze zdobyli 26 lat temu.

Spadek - Torino, Venezia, Cagliari i Piacenza

Dowiedz się więcej na temat: Włochy | "Mistrz" | AS Roma | inter | parma | AC Fiorentina | AC Milan | karny | milan | Cagliari | Juventus | Lazio Rzym