Le Championnat: Lens nadal liderem

RC Lens pokonało na wyjeździe Montpellier 2:1 w spotkaniu 27. kolejki francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Piłkarze z Lens dzięki temu zwycięstwu utrzymali więc prowadzenie w tabeli.

Lider już od 33. minuty musiał grać w "10", bowiem czerwoną kartkę za ostry faul otrzymał Coly. Mimo tego tuż przed przerwą prowadzenie dla Lens zdobył Diouf, a w 66. minucie na 2:0 podwyższył Pedron. Honorowego gola dla miejscowych dwie minuty przed końcem uzyskał Fugier. W barwach Lens całe spotkanie zaliczył Jacek Bąk.

Trzecie miejsce ze stratą 10 punktów do lidera, ale z jednym meczem rozegranym mniej od lidera, zajmuje AJ Auxerre. Podopieczni Guy Roux wygrali na własnym stadionie z FC Nantes 2:1. Prowadenie dla gospodarzy w 20. minucie uzyskał Cisse, ale chwilę później było 1:1, bo gola dla gości strzelił Moldovan. Gola na wagę trzech punktów dla miejscowych zdobył 13 minut przed końcem Gonzales.