Lewandowski: Wszystko przed nami

- Mecz z Grecją ma charakter towarzyski, ale dla nas jest bardzo ważny. Tym bardziej, że to ostatni sprawdzian przed meczami eliminacyjnymi - powiedział Robert Lewandowski, który ostatnio wraz z Lechem Poznań robi furorę na krajowych boiskach.

- Cieszymy się z tych zwycięstw w lidze i to w dodatku tak okazałych. Wiadomo - mecz meczowi nie jest równy i nie zawsze będziemy wygrywać tak wysoko. Wszystko jeszcze przed nami. Tak liga, jak i Liga Europejska. W tych drugich rozgrywkach trafiliśmy na Brugge. Jeżeli chodzi o drużyny, które mogliśmy wylosować, to dla nas dobry rywal. Zapytam o tę drużynę grającego w Anderlechcie Marcina Wasilewskiego. On z nimi w lidze grał dwa razy i dwa razy wygrał. Na pewno zapytam o wskazówki i na pewno takowe otrzymam - mówił snajper Lecha i reprezentacji.

Reklama

W kadrze Lewandowski będzie teraz dostawać podania od nowego kolegi. Do reprezentacji trafił bowiem Ludovic Obraniak. Gracz Lille dopiero niedawno dostał polski paszport. Problem tylko w tym jak z nim się porozumieć. Lewoskrzydłowy mówi bowiem wyłącznie w języku francuskim. - Język piłkarski jest na tyle prostym językiem, że wszelkie nieporozumienia szybko da się nadrobić. To dobry zawodnik. Widziałem fragmenty jego występów w lidze francuskiej. Skoro tam gra i to w podstawowym składzie, musi być dobry - stwierdził Lewandowski.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mecz | Wszystko przed nami

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama