Liga Mistrzów: MU - Bayer 2:2

Bayer zremisował na Old Trafford z Manchesterem United 2:2 w pierwszym półfinałowym spotkaniu piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Piłkarze z Leverkusen osiągnęli więc wymarzony rezultat i są w dobrej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się w przyszły wtorek na BayArena.

Mecz zaczął się od ataków gospodarze, które przyniosły wymierny skutek już w 29. minucie. Piłkę z prawej strony dośrodkował Van Nisterlooy, a strzał Solskjeara obił się od Zivkovicia i zmylił Butta.

Wyrównanie padło w 62. minucie. Dośrodkowanie Ze Roberto z prawej strony mija Basturka, ale trafia do Schneidera, który wykłada piłkę na 11 metr Ballackowi, a ten pokonał Bartheza.

Wyrównanie padło w 62. minucie. Dośrodkowanie Ze Roberto z prawej strony mija Basturka, ale trafia do Schneidera, który wykłada piłkę na 11 metr Ballackowi, a ten pokonuje Bartheza. Po chwili MU wrócił jednak na prowadzenie. Wchodzącego w pole karne Van Nisterlooya zaatakował Ze Roberto i prowadzący to spotkanie Lubos Michel ze Słowacji wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Butta. Jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

Wynik meczu ustalił 15 minut przed końcem Neuville, wykorzystując ogromne zamieszanie w polu karnym i niepewne interwencje obrońców gospodarzy.