Ligue 1: Olympique Lyon na tronie!

Olympique Lyon zdobył po raz drugi z rzędu tytuł mistrza Francji. Ekipa z Lyonu zapewniła sobie koronę na kolejkę przed końcem rozgrywek Ligue 1.

OL zremisował w 37. serii spotkań na wyjeździe z Montpellier 1:1 i wykorzystał potknięcie AS Monaco, które przegrało w Guingamp 1:3.

Nowo kreowany mistrz zremisował na Stade de la Mosson w Montpellier 1:1, a wynik został ustalony już do przerwy. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 14. minucie Bamogo, a wyrównał kilkanaście minut później Juninho Pernambucano.

Olympique Lyon jest pierwszym zespołem od czasu Olympique Marsylia w 1990 roku, który zdołał obronić mistrzowski tytuł.

AS Monaco, które w sobotę w wielkim stylu zdobyło Puchar Ligi, niespodziewanie przegrało w Guingamp 1:3 i straciło szansę na tytuł mistrzowski. Gole Carnota (w 24. i 52. minucie) dały gospodarzom prowadzenie 2:0. Wprawdzie chwilę później kontaktowego gola zdobył Nonda, ale to wszystko na co tego dnia stać było podopiecznych Didiera Deschampsa. Wynik meczu na 3:1 dla ekipy z Guingamp ustalił w samej końcówce Malouda.

Po tej porażce "książęta" straciły nie tylko tytuł, ale także drugą pozycję. Na tym miejscu, gwarantującym udział w następnej edycji Ligi Mistrzów bez eliminacji jest teraz Olympique Marsylia, który wygrał na Stade Velodrome z CS Sedan 4:2. Łupem bramkowym w drużynie miejscowych podzielili się Perez, Chapuis, Hamdani i Sakho. Gole dla jedenastki z Sedanu, która przez ostatnie 4 minuty grała w osłabieniu (czerwona kartka dla Brando) padły po strzale N'Diefi i samobójczym trafieniu Pereza. Klub z Marsylii ma 3 punkty straty do lidera z Lyonu, ale znacznie gorszą różnicę bramek (+6, OL +25), która decyduje o miejscu w tabeli.

Jacek Bąk rozegrał pełne spotkanie w barwach RC Lens, a jego zespół wygrał na wyjeździe z Le Havre 3:1. Bramki dla przyjezdnych uzyskali: Sibierski, Diop i Bakari, a gola dla zespołu z Le Havre zdobył Ciechelski.