LM: Wygrana Interu, remis Juve z Barcą

Inter wygrał u siebie z Valencią 1:0, a Juventus Turyn zremisował na Stadio delle Alpi z FC Barcelona 1:1 w pierwszych meczach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów.

Rewanże w obu parach zostaną rozegrane za dwa tygodnie, a ich gospodarzami będą zespoły z Primera Division.

Na San Siro decydująca okazała się akcja z 13. minuty. Emre zaatakował lewą stroną i wrzucił piłkę na pole karne, centrę przedłużył Crespo (powrót po kontuzji), a skutecznym "szczupakiem" popisał się Vieri. Inter grał bardzo pewnie w obronie, pozwalając gościom praktycznie na oddanie tylko jednego strzału.

Obraz gry zmienił się po przerwie. Goście uzyskali wyraźną przewagę, ale nie zdołali zamienić ją na wyrównującą bramkę. Dobre okazje zmarnowali choćby Aimar i Rufete, a w kilku okazjach pewnie bronił Toldo. W Oba zespoły kończyły mecz w "10" - w 57. minucie za bójkę dobrze sędziujący to spotkanie Marcus Merk usunął z boiska Albeldę i Emre. Niemiec nie dal się także nabrać na aktorską sztuczkę Aimara, który w doliczonym czasie gry próbował wymusić jedenastkę.

W Turynie Juve zremisowało z Barceloną 1:1 i goście wyjeżdżają z Italii z poczuciem dobrze wykonanej roboty. Prowadzenie dla bianconeri zdobył w 16. minucie Montero, który wykorzystał centrę z lewej strony Nedveda i z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki. Montero miał także swój udział przy golu dla Barcy w 78. minucie. Futbolówka otarła się bowiem o niego po strzale po ziemi Savioli i wpadła do bramki Buffona. Juve rzuciło się do ataku i miało doskonałą sytuację w doliczonym czasie gry, ale Di Vaio w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił.