Lorens szuka wzmocnień dla Katowic

Wprawdzie oficjalnie wciąż trenerem GKS Katowice jest Jan Żurek, ale to Edward Lorens jakby chcąc się pokazać z jak najlepszej strony wyruszył już na poszukiwanie wzmocnień.

Wydaje się więc, że nie trzeba czekać do spotkania Piotra Dziurowicza z trenerem Żurkiem, by domyśleć się najbliższej przyszłości na naszej ławce.

Reklama

Tak czy inaczej w przypadku ewentualnych wzmocnień pojawiają się coraz nowsze nazwiska. Od razu jak tylko pojawił się Lorens mówiło się o kilku graczach związancyh z tym trenerem i chorzowskim Ruchem.

Oficjalnie upadł pomysł zatrudnienia Bartłomieja Jamroza, ale za to nikt nie przeczy, że Lorens grę zespołu chciałby budować wokół Jana Wosia. Jest to wychowanek Czantorii Nierodzim, na długie lata związany z Odrą Wodzisław.

Z tym zespołem wszedł do ekstraklasy i zadebiutował w pierwszej lidze. Następnie związał się z Ruchem Chorzów, gdzie rozpoczął od bardzo poważnej kontuzji. Po jej wyleczeniu brylował w środku pola "niebieskich", tworząc z Łukaszem Surmą bardzo groźną parę dyrygując grą chorzowian.

Pół roku temu został ściągnięty do Dyskobolii, gdzie nie sprostał konkurencji i nie wywalczył sobie miejsca w podstawowym składzie. Teraz chętnie wróciłby na Śląsk, ale z Dyskobolią wiąże go jeszcze roczny kontrakt i wszystko w tej sprawie zależeć będzie od nowego trenera wicemistrzów Polski, który dopiero zrobi przegląd kadry i zadecyduje o przydatności poszczególnych zawodników. Wówczas może być już za późno, by Woś wkomponował się w zespół przed rozgrywkami europejskich pucharów.

Oprócz Wosia, Edward Lorens zainteresował się dwoma graczami czwartoligowymi. Obaj prawdopodobnie stawią się na testach w przyszłym tygodniu. Mowa o dwóch graczach Beskidu Skoczów: 20-letnim Łukaszu Jeleniu (brat Ireneusza Jelenia z Wisły Płock) i 25-letnim Pawłem Krupą. Obaj są napastnikami i byli obserwowani przez Lorensa podczas ostatniego meczu ligowego. Trochę dziwi, że nazwiska utalentowanych kandydatów do gry pojawiły się w prasie, więc nie jest wykluczone, że jak w wielu innych przypadkach, nie chodzi tu tylko o reklamę.

Dowiedz się więcej na temat: wzmocnienie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama