Maldini: Mourinho chce zwrócić na siebie uwagę

Były znakomity obrońca i selekcjoner reprezentacji Włoch, Cesare Maldini oświadczył, że trener Interu Mediolan, Jose Mourinho rozpoczął dyskusję z Marcello Lippim tylko po to, by zwrócić uwagę mediów.

W ostatnich dniach włoska piłka żyje konfliktem szkoleniowca "Nerazzurrich" z opiekunem kadry. Mourinho nie spodobało się to, że Lippi wskazał Juventus Turyn jako faworyta do zdobycia mistrzostwa Włoch w nadchodzącym sezonie. Maldini nie widzi jednak powodów, by Portugalczyk tak bardzo denerwował się słowami selekcjonera. - Pytanie kto zdobędzie tytuł jest nieodłączne w przedsezonowych rozważaniach - wyjaśnił. - Lippi, chociaż nie prowadzi obecnie żadnego klubu, ma pełne prawo, by wyrazić swoją opinię. Mourinho też to wie, ale robi wszystko, by zwrócić na siebie uwagę mediów. Zawsze chciał być w centrum zainteresowania gazet i to się nie zmieni. Lubi kontrowersyjne wypowiedzi, to część jego stylu - dodał.

Reklama

Maldini prowadził reprezentację Włoch w latach 1996-1998. Do dymisji podał się po mistrzostwach świata we Francji, w których "Azzurri" odpadli w ćwierćfinale z przyszłymi zwycięzcami turnieju, Francuzami.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Uwaga! | Jose Mourinho | maldini

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama