Mecz Penarolu z Newell's przerwany z powodu bijatyki

Towarzyski mecz w Urugwaju między czołową drużyną tego kraju Atletico Penerol Montevideo i argentyńskim zespołem pierwszej ligi Newell's Old Boy zakończył się ogólną bijatyką na murawie i zamieszkami na trybunach. Spotkanie zostało przerwane po 37 minutach, przy prowadzeniu Atletico 1:0.

Nerwowa atmosfera udzieliła się kibicom jeszcze przed meczem. Fani Penerolu gwizdali na zawodników z Argentyny podczas rozgrzewki i rzucali w ich stronę różne przedmioty. Spiker upominał raz za razem kibiców: - Przypominam fanom, że to mecz towarzyski. Jego słowa nie pomogły w rozładowaniu napięcia tak na trybunach, jak i na murawie.

Reklama

Bijatyka na boisku zaczęła się, gdy jeden z piłkarzy Penerol uderzył pięścią obrońcę Newell's. Za chwilę w bójce uczestniczyła większość zawodników, a arbiter zmuszony był do przerwania spotkania.

W 2005 roku kibice Atletico wszczęli zamieszki na trybunach w wyniku których rannych zostało kilkunastu fanów zespołu przyjezdnego. W wyniku zajść władze ligi zamknęły stadion Penerolu.

Założony w 1891 roku klub z Montevideo jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych drużyn Ameryki Płd. - trzykrotnie zdobył Puchar Interkontynentalny, a pięciokrotnie zwyciężył w Copa Libertadores.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Montevideo | przerwany | mecz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje