MU planuje życie bez van der Sara w bramce

Sir Alex Ferguson, menedżer Manchesteru United, powiedział w czwartek, że według niego po zakończeniu sezonu Edwin van der Sar przejdzie na sportową emeryturę.

Klub z Old Trafford planuje już przyszłość bez 40-letniego Holendra na murawie, który może jednak zostać w United w roli trenera .

Reklama

- Planujemy, że to ostatni sezon van der Sara na boisku - stwierdził Ferguson. Zapytany czy bramkarz zostanie w klubie, żeby szkolić swoich następców odrzekł, że ta sprawa nie była dyskutowana.

- Edwin jest jednak piłkarzem, którego wiedza powinna być wykorzystana i który powinien zostać przy piłce - mówił Sir Alex.

Spekulacje o przyszłości van der Sara trwają od kilku miesięcy, kiedy w październiku Eric Steele, trener bramkarzy "Czerwonych Diabłów", stwierdził, że Holender planuje przejść na emeryturę.

- To kompletny nonsens. Nie wiem skąd wzięła się ta informacja, ale to bujda - powiedział później van der Sar.

- Sam nie wiem czy po tym sezonie zakończę karierę. Na razie liczą się dla mnie bieżące rozgrywki. Dopiero po nich zadecyduje o mojej przyszłości - dodał.

Drugim bramkarzem Manchesteru United jest Tomasz Kuszczak. Polak na Old Trafford przyszedł rok później od Holendra, w 2006 roku, ale do tej pory nie potrafił wygrać z nim rywalizacji o miejsce między słupkami.

AFP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: alex ferguson | united | Życie | Sir Alex Ferguson

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje