Nigeryjczycy w Cracovii

Od poniedziałku z Cracovią trenuje trzech nigeryjskich napastników. Są to: Daniel Onyekachi z Kwara Utd Ilorin oraz Akanni Sunday Wasiu i Dawid Aiteka z klubu Odeyssey Lagos.

Ich przybycie do Krakowa to efekt niedawnej wizyty w Nigerii Albina Mikulskiego, menedżera "Pasów". Cała trójka będzie testowana w kilku sparingach Cracovii i prawdopodobnie poleci w styczniu z drużyną na obóz do Turcji.

Reklama

O pierwszym z piłkarzy, 20-letnim Onyekachim, która gra w pierwszej lidze centralnej Mikulski mówi, że może być drugim Olisadebe. Jest on reprezentantem Nigerii do lat 23.

20-letni Wasiu (reprezentant kadry do lat 20) i 18-letni Aiteka (grał w kadrze do lat 17) występują w pierwszej lidze stanowej (odpowiednik polskiej trzeciej ligi).

"Będziemy się im uważnie przyglądać na treningach, sparingach. Szukamy młodych, perspektywicznych graczy zarówno w kraju jak i za granicą. Może któryś z Nigeryjczyków okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę?" - powiedział w "Dzienniku Polski" Wojciech Stawowy, trener "Pasów".

Cracovia szukając nowych piłkarzy równocześnie stara się zatrzymać starych. Rozmowy z klubem w sprawie przedłużenia kontraktów prowadzą bramkarz Marcin Cabaj (jego umowa kończy się w czerwcu 2005 roku) i pomocnik Paweł Drumlak (ma kontrakt do końca tego roku). Obaj mieliby podpisać umowy do 2009 roku, podobnie jak parę dni temu uczynił to Marcin Bojarski.

INTERIA.PL/Dziennik Polski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama