Nowa Zelandia zagra z Chinami i Japonią

Nowa Zelandia zaplanowała na marzec 2011 roku wyjazdowe mecze z Chinami i Japonią. To jeden z etapów przygotowań do eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2014 w Brazylii.

Selekcjoner Ricky Herbert poinformował, że spotkanie z Chinami odbędzie się 25 marca w Nanning, a konfrontacja z Japonią cztery dni później prawdopodobnie w Tokio.

Reklama

- To bardzo ważne mecze kontrolne, bowiem zwycięzca kwalifikacji w strefie Oceanii zmierzy się w barażu z piątym zespołem z Azji - powiedział Herbert.

Podobny regulamin obowiązywał przed MŚ 2010 - w ostatniej fazie eliminacji Nowa Zelandia okazała się lepsza od Bahrajnu (0-0 i 1-0).

W finałowym turnieju w Republice Południowej Afryki Nowozelandczycy nie przegrali żadnego spotkania, ale po trzech remisach (1-1 z broniącymi tytułu Włochami i Słowacją, 0-0 z Paragwajem) pożegnali się z mundialem. To był ich drugi występ w mistrzostwach świata. Pierwszy nie był zbyt chlubny; w 1982 roku w Hiszpanii (w kadrze z Herbertem) przegrali wszystkie mecze, mając bilans bramkowy 2-12.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje