Od 2 czerwca wymiana murawy na Wiśle

Stan murawy na stadionie krakowskiej Wisły jest w opłakanym stanie. Wszyscy, którzy widzieli środowy mecz z Polonią Warszawa, zobaczyli ogromne kałuże wody na boisku, które zamieniło się w bagno. Już 2 czerwca rozpoczną się prace związane z wymianą murawy na krakowskim stadionie.

- 2 czerwca zaczniemy prace przy Reymonta. W drodze przetargu została wybrana firma, teraz już naprawdę specjalizującą się w wymianie murawy. Okazało się, że ta, która pracowała przed rokiem nie wykonała swojej pracy najlepiej, co widać było chociażby podczas meczu z Polonią Warszawa. Woda stała na drodze nie tylko piłce, ale i zawodnikom. Była to raczej parodia futbolu - powiedział w rozmowie z Wojciechem Słoniem z RMF FM, rzecznik prasowy Wisły Jarosław Krzoska. - Myślę, że teraz będzie już wszystko w porządku i bez takich przykrych niespodzianek, które mamy już za nami.

Reklama

- Po pierwszę wykonamy to, czego zabrakło nam w lutym, czyli podgrzewanie. Zostanie wykonany od nowa drenaż nawierzchni. Trawa przyjedzie w specjalnych rolkach i jest ona hodowana specjalnie pod kątem boiska piłkarskiego. Myślę, że prace, które potrwają około miesiąca przyniosą oczekiwany przez kibiców i przez nas efekt. Nawet jeśli spadnie tak rzęsisty deszcz jak w meczu z Polonią, to woda będzie wsiąkać w murawę - dodał rzecznik wiślaków.

Wobec wrocławskiej firmy, która rok temu wymieniała murawę na obiekcie przy ulicy Reymonta, podjęte zostaną kroki prawne.

Posłuchaj wypowiedzi Jarosława Krzoski .

- Podejmujemy kroki prawne, ale na razie za wcześnie o tym mówić. Pracują nad tym nasi prawnicy. My skarżymy się na nich, oni na nas i generalnie nikt nie jest zadowolony - zakończył Krzoska.

INTERIA.PL/RMF
Dowiedz się więcej na temat: Wisła | Warszawa | wymiana | 2 czerwca

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama