Peszko zadebiutował, Podolski kapitanem

Występem w Antalya Cup 2011 Sławomir Peszko zadebiutował w barwach FC Koeln. Niemiecka ekipa dopiero po rzutach karnych karnych (6-5) pokonała gospodarza turnieju - turecki Antalyaspor . W regulaminowym czasie gry było 1-1.

W nowym zespole popularny "Peszkin" pojawił się w trykocie z numerem 15 i zajął miejsce na lewym skrzydle. Co ciekawe, Frank Schaefer desygnował do gry reprezentanta Polski po zaledwie dwóch dniach obozu przygotowawczego w Belek. Peszko na murawie zaprezentował się przez 62 minuty. Oprócz byłego gracza Lecha Poznań na boisku przebywał także inny kadrowicz - Adam Matuszczyk, który rozegrał cały mecz.

Reklama

Pierwszego gola dla "Koziołków" w 36. minucie strzelił słoweński napastnik - Milivoje Novaković, który pod nieobecność Łukasza Podolskiego wziął na siebie obowiązki kapitana zespołu. Popularny "Poldi", który właśnie przejął opaskę po obrońcy Youssefie Mohamadzie, w grudniu nabawił się urazu stawu skokowego, jednak wciąż nie doszedł do pełnej dyspozycji. Urodzony w Gliwicach napastnik wrócił co prawda do zajęć, ale nie trenuje jeszcze na pełnych obrotach. Zdaniem trenera FC Koeln, urodzony w Gliwicach napastnik powinien być już gotowy na inauguracyjny mecz rundy rewanżowej z FC Kaiserslautern.

W sobotę zespół z Kolonii czeka kolejny sparing. Ich przeciwnikiem będzie Eintracht Frankfurt.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Bundelisgi

Dowiedz się więcej na temat: podolski | Sławomir Peszko

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama