PNA: Wybrzeże Kości Słoniowej - Togo 2-1

Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało w Rustenburgu Togo 2-1 (1-1) w meczu grupy D piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki. W drugim meczu tej grupy Tunezja pokonała w Rustenburgu Algierię 1-0 (0-0).

Niewiele brakowało, by już szóste z siedmiu spotkań tegorocznych mistrzostw Afryki w RPA zakończyło się remisem.

Trzy punkty faworyzowany zespół Wybrzeża Kości Słoniowej zawdzięcza w takiej samej mierze strzelcowi drugiego gola Gervinho, jak i bramkarzowi rywali Kossiemu Agassie, który, wychodząc do dośrodkowania z rzutu wolnego, minął się z piłką. Ułatwił w ten sposób zadanie zawodnikowi Arsenalu Londyn, który kopnął do pustej bramki.

Po akcji Gervinho padł też pierwszy gol dla "Słoni" w ósmej minucie, którego strzelcem był występujący w Manchesterze City Yaya Toure. Wyrównał tuż przed przerwą, po rzucie rożnym, Jonathan Ayite.

Do 74. minuty w zwycięskiej ekipie występował Didier Drogba. Z kolei cały mecz w zespole Togo rozegrał największy gwiazdor tamtejszego futbolu Emmanuel Adebayor, który długo nie mógł się zdecydować, czy w ogóle pojedzie na PNA. Niczym szczególnym jednak się nie wyróżnił, a na początku spotkania zmarnował dogodną okazję do zdobycia gola.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Togo 2-1 (1-1)

Bramki: dla WKS - Yaya Toure (8), Gervinho (88); dla Togo - Jonathan Ayite (45+2).

Podobnie jak pierwsze wtorkowe spotkanie w Rustenburgu, mecz drużyn z północnej Afryki, Tunezji i Algierii, rozstrzygnął się w końcówce. Już w doliczonym przez sędziego czasie gry pięknym uderzeniem zza pola karnego w okienko algierskiej bramki popisał się Youssef Msakni.

Wcześniej na boisku przeważali Algierczycy, którzy stworzyli sobie więcej okazji do zdobycia gola, m.in. Islam Slimani trafił głową w poprzeczkę.

Tunezja - Algieria 1-0 (0-0)

Bramka: Youssef Msakni (90+1)