Pogoń - Błękitni Stargard Szcz. 2:0 w sparingu

W rozegranym dziś w samo południe meczu sparingowym, przy prażącym słońcu i 1,5 tysięcznej publiczności, Portowcy wygrali z zespołem Błękitnych Stargard 2:0 (1:0).

Prowadzenie dla Pogoni uzyskał w 20. minucie Piotr Kluzek, który wykorzystał nieporozumienie obrońcy Błękitnych ze swoim bramkarzem. Wynik ustalił w 63. minucie Wojciech Kinczel, po celnym strzale głową.

Szkoleniowiec Pogoni podczas spotkania przetestował kilkunastu zawodników w tym wielu obcokrajowców. W roli stopera wystąpił były piłkarz Górnika Zabrze - Dixon Choto, który imponował zarówno warunkami fizycznymi jak i spokojem przy kierowaniu poczynaniami linii defensywnej. Piłkarz rodem z Zimbabwe, nie był jednak jedynym ciemnoskórym piłkarzem, jaki wystąpił w dzisiejszym meczu. W drugiej połowie na plac wprowadzeni zostali bowiem dwaj piłkarze z Kamerunu - Bolombo i Piere oraz Vanderley Guimares z Brazylii.

Trzeba przyznać iż wyżej wymienieni zawodnicy, znacznie podwyższyli tempo spotkania, które do momentu ich wejścia, raczej usypiało kibiców. Listę obcokrajowców uzupełniają jeszcze, występujący w pierwszej połowie, Admir Adżem z Bośni oraz Chilijski napastnik Sebastian Rodrigez, który zostawił po sobie chyba najlepsze wrażenie z wyżej wymienionych.

Spośród polskich zawodników udanie zaprezentowali się zwłaszcza bramkarz Przemysław Norko, strzelcy bramek Wojciech Kinczel i Piotr Kluzek oraz Dariusz Dźwigała, który raczej pozostanie w Szczecinie na najbliższy sezon.

Warto dodać, iż zarówno przed meczem jak i podczas jego trwania, zbierane były pieniądze na ciężko chorego Zbigniewa Czepana. Całą akcję przygotował i przeprowadził Klub Sympatyka Pogoni Szczecin. Dzięki datkom kibiców udało się zebrać 2 636zł, 56gr. + 2 euro.

Pogoń Szczecin - Błękitni Stargard 2:0 (1:0)

Bramki: Piotr Kluzek (20) i Wojciech Kinczel (63).

Dowiedz się więcej na temat: stargard