Premiership: Świetny finisz Newcastle

W Derby piłkarze Newcastle jeszcze na początku drugiej połowy przegrywali 0:2 z miejscowym zespołem pozostającym w strefie spadkowej. Ostatecznie dzięki świetnemu finiszowi czołowy angielski zespół wygrał jednak ten mecz 3:2.

Najpierw bramkę kontaktową strzelił Robert. Później wyrównał Dyer, zaś zwycięską bramkę dla Newcastle zdobył wprowadzony w trakcie drugiej połowy na boisko Lua Lua.

Ostatni w tabeli Leicester prowadził w Liverpoolu z Evertonem 2:0, ale nie wywiózł z miasta Beatlesów kompletu punktów. Everton doprowadził do remisu po strzale w 85. minucie Fergusona.

Aston Villa, już bez Schmeichela w składzie, a z Enckelmanem w bramce, przegrała u siebie z Leeds. Tym samym przyjezdnym udało się zrewanżować za mecz w listopadzie, gdy Aston Villa po remisie wywiozła punkt z Leeds.

Kolejną bramkę dla Tottenham zdobył rutyniarz Terry Sheringham, ale tuż przed końcem meczu w derbowy Londynu wyrównał Pearce z West Ham.