Premiership: Świetny mecz w Leeds, Liverpool nadal prowadzi

W konfrontacji piątej przed tą kolejką ekipy Premiership, Leeds United, z drugą, Manchesterem United lepsi okazali się mistrzowie Anglii. Wygrali 4:3, prowadząc już do przerwy 3:1.

Zaczęło się od trafienia Paula Scholesa, ale wyrównał Mark Viduka. Jednak Ole Gunnar Solskjaer dwukrotnie zmieniał wynik na korzyść United w ciągu 2 minut! Po przerwie czwarte trafienie dla gości zaliczył Ryan Giggs.

Jednak końcówka tego interesującego spotkania należała do Leeds. Najpierw Ian Harte, a następnie Lee Bowyer zmniejszali rozmiary porażki miejscowych.

Porażkę Leeds wykorzystali piłkarze Chelsea Londyn. Pokonali oni minimalnie Derby County, dzięki trafieniu w 86. minucie Francuza Petita i wyprzedzili rywali w ligowej tabeli.

Prowadzenie w Premiership utrzymał Liverpool, pokonując Charlton. Rezultat meczu piłkarze Liverpoolu ustalili już w pierwszej połowie. Najpierw do bramki Charltonu trafił Smicer, a następnie Owen. Czyste konto w tym spotkaniu utrzymał polski bramkarz Jerzy Dudek.

Piłkarze Arsenalu Londyn stracili wprawdzie napastnika, Francuza Roberta Piresa, ale mimo to podopieczni Arsene'a Wengera nic nie stracili ze skuteczności. Do bramki Sunderlandu pierwszy trafił wprawdzie pomocnik Vieira, ale następne bramki zdobywali już napastnicy - Bergkamp i Wiltord.

Były reprezentant Anglii Tony Adams rozegrał 500. spotkanie ligowe. 35-letni Adams (urodzony 10 października 1966 roku) debiutował w londyńskim zespole 5 listopada 1983 roku w meczu z ...Sunderlandem (1:2). Oba zespoły grały wówczas w pierwszej lidze, odpowiedniku polskiej drugiej.

W drużynie narodowej Anglii występował od 1987 do 2001 roku i w tym czasie rozegrał 66 spotkań.

Zobacz wyniki 32. kolejki

Dowiedz się więcej na temat: bramki | united | mecz | Leeds United | Premiership | leeds