Primera Division: Antyglobaliści na Camp Nou

Ledwie rozpoczął się mecz na szczycie w hiszpańskiej Primera Division między Barceloną a Realem i już trzeba go było przerwać. Powód - dwaj antyglobaliści w geście protestu przeciwko szczytowi UE w Barcelonie przykuli się kajdankami do słupków bramki, w której stał Bonano. Sam mecz zakończył się remisem 1:1.

Piłkarze Barcelony za wszelką cenę chcieli zrewanżować się Realowi za listopadową porażkę w lidze 0:2. Od początku też mocno atakowali, a oklaskiwało ich 105 tysięcy widzów na trybunach. Poza tym Barca ciągle walczy o miejsce dające przynajmniej prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, Real zaś o przodownictwo w tabeli.

Obok kontuzjowanego Luisa Figo w barwach realu zabrakło w pierwszym składzie najlepszego strzelca tego zespołu, Fernando Morientesa, co było spora niespodzianka ze strony trenera Realu, Vicente del Bosque.

Po krótkim czasie piłkarze Realu otrząsnęli się z przewagi rywali. I zatakowali. W 32. minucie w polu karnym Raul przedarł sie przez obrońców. Piłkę nieco przypadkowo odbił Coco wprost pod nogi Zidane'a. Ten zdobył prowadzenie dla Realu.

Kilka minut później po rzucie wolnym z lewej strony do piłki wystartował Raul i strzałem w krótki róg pokonał Bonano. Sędzia jednak bramki nie uznał, twierdząc że Raul był na spalonym.

Po przerwie Barca przeważała. Efektem tego był gol Xaviego w 59. minucie. Strzelił bardzo mocno, ale błąd przy obronie popełnił Cesar i piłka wpadła do bramki Realu.

W 75. minucie po błędzie Christanvala Raul z 20 metrów lobował Bonano zbyt wysuniętego do przodu. Napastnik Realu trafił jednak w poprzeczkę.

W 78. minucie spotkanie znowu przerwano. Tym razem na środek boiska wtargnęli dwaj osobnicy, próbując rozwinąć flagę Kraju Basków. Szybko jednak usunięto ich z boiska.

Sporo ożywienia wniósł rezerwowy Marc Overmars, który zmienił Rivaldo.W 90. minucie po rzucie wolnym Xaviego piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

W drugim sobotnim meczu Deportivo, będące ostatnio na fali, nie dało szans Osasunie, wygrywając na wyjeździe 3:1. Wszystkie bramki strzelił i to w pierwszej połowie Diego Tristan. Piłkarz ten ma już na koncie 12 bramek w tym sezonie.