Primera Division: Celta rozstrzelała Athletic

W meczu sąsiadów w tabeli rozegranym w Bilbao Celta Vigo rozgromiła miejscowy Athletic 6:1. jeszcze do przerwy Urzaiz strzelił bramkę kontaktową dla Athletic. Po zmianie stron na boisku istnieli już tylko goście.

Mecz z Realem Saragossa długo będzie pamiętał weteran madryckiej defensywy, Fernando Hierro. Strzelił on aż trzy bramki dla "Królewskich", którzy tym samym utrzymali prowadzenie w ligowej tabeli.

Valencia też wygrała u siebie z Osasuną, ale o zwycięstwo musiała walczyć do ostatnich minut.

Od 29. minuty Deportivo La Coruna przegrywało u siebie z walczącym o utrzymanie w Primera Division Tenerife po bramce Lussenhoffa. Jednak końcówka spotkania należała do ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Dwie bramki Scaloniego i trafienie Roya Makaaya dały komplet punktów ekipie z hiszpańskiej Galicji.

50 tysięcy widzów oglądało derbowe spotkanie w Sewilli. Żadna z miejscowych ekip nie trafiła jednak do siatki rywali, co z pewnością bardziej odczuli piłkarze Betisu, którzy walczą nadal o prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.