Primera Division: Wygrana Barcelony, porażka Realu

W meczu na szczycie 26. kolejki hiszpańskiej Primera Division FC Barcelona pokonała Deportivo La Coruna 3:2.

Goście dwa razy obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem graczom ze stolicy Katalonii udało się wyrównać, aby na 3 minuty przed końcem meczu zadać rywalowi decydujący o zwycięstwie cios.

Najpierw w 10 minucie Tristan płaskim strzałem zza pola karnego zaskoczył Reinę. Sześć minut później w zamieszaniu podbramkowym wyrównał Luis Enrique i do przerwy na Camp Nou był remis 1:1. W 67. minucie Sergio pięknym strzałem głową ponownie wyprowadził Deportivo na prowadzenie. Na odpowiedź Barcelony kibice czekali tylko sześć minut. Prawą stroną akcję przeprowadził Rivaldo, który w fantastyczny sposób przerzucił sobie nad obrońcą piłkę z prawej na lewą nogę i dośrodkował na dalszy słupek. Tam do piłki dopadł Saviola i wyrównał wynik meczu.

W 87. minucie z prawej strony pola karnego dośrodkował Carles Puyol, w pole bramowkowe z wbiegł Patrick Kluivert i fenomenalnym "szczupakiem" zapewnił 3 punkty Barcelonie.

Siódmej porażki w sezonie doznał lider, Real Madryt. Królewscy zostali pokonani na San Mames przez Athletic Bilbao 2:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 28 minucie Tiko, który fenomenalnym strzałem z lewej nogi pokonał Casillasa. Tuż przed przerwą drugą bramkę dla Athletic strzelił Del Horno, wprowadzając baskijskich kibiców w stan euforii. Gracze z Bilbao zasłużenie prowadzili po pierwszej połowie, gdyż wręcz przyćmili zaangażowaniem wielkie gwiazdy Realu.

W drugiej połowie gra się wyrównała i Real zdołał zdobyć honorową bramkę, której autorem był lider klasyfikacji strzelców Fernando Morientes.

Jeden punkt z wyjazdowego meczu z Villarreal wywiozła Valencia (1:1) i to ona objęła prowadzenie w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.

Zobacz wyniki 26 kolejki

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | wygrana | porażka | Primera Division | Deportivo La Coruna