Primera Division: Wygrane Realu i Celty

Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć w lidze hiszpańskiej. W walce o mistrzostwo pozostały tylko Real Madryt i Sociedad, raczej definitywnie szanse straciło Deportivo La Coruna.

W sobotni wieczór cenne zwycięstwo w Valencii odniósł Real Madryt, trzy punkty zapisała na swoim koncie również Celta Vigo, która pewnie pokonała Deportivo.

"Królewscy" prowadzili na Mestalla od 26. minuty po trafieniu Ronaldo. Już 6 minut później do wyrównania doprowadził jednak Fabio Aurelio. Decydujęca okazała się dopiero druga bramka dla Realu, którą zdobył ponownie Ronaldo. Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców w 64. minucie meczu.

Po tej wygranej Real awansował na pozycję lidera, o 2 punkty wyprzedzając Sociedad, który w niedzielę zagra w Maladze. Valencia jest piąta.

Celta Vigo podejmowała na swoim boisku trzecie w tabeli Deportivo i odniosła pewne zwycięstwo 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej częśći meczu. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jesuli, a potem dwukrotnie bramkarza gości pokonał Edu. Dla Deportivo ta porażka oznacza praktycznie koniec marzeń o tytule mistrza Hiszpanii. Celta awansował na 4. miejsce w tabeli, wyprzedzając Valencię.

Zobacz wyniki meczów 35. kolejki Primera Division.

Dowiedz się więcej na temat: Real Madryt | Real | wygrane | Primera Division | Deportivo La Coruna