Puchar UEFA: Porażka Milanu z Hapoelem!

AC Milan uległ Hapoelowi Tel-Awiw 0:1 w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu UEFA. Spotkanie rozegrano na Cyprze w Nikozji ze względy na napiętą sytuację panującą na Bliskim Wschodzie.

Przewaga w tym meczu należała do rossoneri, ale o wyniku zdecydowała akcja ekipy z Izraela z 32. minuty. Po dośrodkowaniu Abuksisa do piłki doszedł Kleszczenko i ładnym strzałem z woleja pokonał Abbiatiego. Piłka po drodze otarła się jeszcze od Contry i zmieniła tor lotu.

Pojedynek oglądało jedynie pięciu kibiców z Mediolanu, którzy sformowali napis M-I-L-A-N dzięki napisom na koszulkach. Ze stolicy Izraela przybyło aż 2500 fanów. Wszyscy kibice musieli przejść bardzo surową kontrolę przy wejściu na stadion.

Druga mediolańska drużyna - Inter - zremisowała na San Siro z Valencią 1:1. Prowadzenie dla podopiecznych Hectora Cupera, byłego trenera Valencii, zdobył ładnym strzałem głową Materazzi, który najwyżej wyskoczył do piłki po rzucie rożnym. Ambitnie grająca ekipa gości doprowadziła jednak do remisu i to mimo iż od 55. minuty musiała grać w "10" po usunięciu z boiska z brutalny faul Kily Gonzaleza. Wyrównał Rufete, wykorzystując błąd defensywy miejscowych. Valencia mogła nawet wygrać, ale świetną interwencją po główce Ayali popisał się Fontana, zastępujący w bramce Toldo.

Remisem zakończył się holenderski ćwierćfinał Pucharu UEFA. PSV Eindhoven na własnym boisku zremisował z Feyenoordem Rotterdam 1:1. Pierwsi bramkę zdobyli goście, gdy tuż przed przed przerwą, strzałem z 25 metrów Pierre van Hooijdonk wyprowadził Feyenoord na prowadzenie. PSV odrobiło straty 2 minuty po rozpoczęciu drugiej części meczu, a Zoetebiera pokonał Mateja Kezman.

W zespole z Rotterdamu cały mecz zagrał Tomasz Rząsa, a od 78. minuty na boisku przebywał Ebi Smolarek, który zmienił Bonaventure Kalou.

Slovan Liberec, który jest największą niespodzianką ćwierćfinałów zremisował u siebie z Borussią Dortmund 0:0. Czesi, którzy wyeliminowali po drodze takie drużyny jak Olympique Lyon i Celtę Vigo, pokazali, że nie przez przypadek awansowali do najlepszej ósemki drużyn walczących o Puchar UEFA. Piłkarze Slovanu mieli kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramek, ale Lehmann nie dał się pokonać. Największe zagrożenie pod niemiecką bramką stwarzali Tomas Janu i Jan Nezmar. Grający w Borussii Czech Jan Koller, był najbliższy strzelenia bramki dla Niemców, ale jego strzał obronił Antonin Kinsky.

- Graliśmy bardzo dobrze, ale jedynym problemem jest to, że nie strzeliliśmy żadnej bramki - powiedział po meczu trener Slovanu Ladislav Skorpil. Mecz był rozgrywany w Pradze.

Wyniki pierwszych meczów 1/4 finału

Inter Mediolan - Valencia 1:1 (0:0)

Bramki: dla Interu - Marco Materazzi 52; dla Valencii - Francisco Rufete 65. Czerwona kartka: Kily Gonzalez (55-Valencia)

Hapoel Tel-Awiw - AC Milan 1:0 (1:0)

Bramka: Sergiej Kleszczenko 32.

PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 1:1 (0:1)

Bramki: dla PSV - Mateja Kezman (47); dla Feyenoordu - Pierre van Hooijdonk (45).

Sędziował Pierluigi Colina (Włochy). Widzów 31 000.

Slovan Liberec - Borussia Dortmund 0:0

Sędziował: Vitor Manuel Melo Pereira (Portugalia). Widzów: 14 000.

Dowiedz się więcej na temat: Valencia CF | AC Milan | milan | bramki | Tel Awiw | porażka | Puchar | UEFA