Puchar Włoch: Lazio gromi Milan!

Rzymskie Lazio zagra w finale piłkarskiego Pucharu Włoch. Ekipa ze stolicy Italii pokonała w rewanżowym spotkaniu półfinałowym AC Milan aż 4:0.

W pierwszym meczu na San Siro również lepsze (2:1) było Lazio, które w finale zmierzy się z Juventusem lub Interem. W Turynie był remis 2:2, rewanż w czwartek w Mediolanie.

Wynik pojedynku na Stadio Olimpico został ustalony już do przerwy. W ciągu pół godziny, między 12. a 42. minutą gry, na listę strzelców wpisali się kolejno: Cesar, Liverani i dwukrotnie Fiore.

Po przerwie goście z Mediolanu, którzy kończyli mecz w "10" (w 58. minucie czerwoną kartkę ujrzał Brocchi), nie zdołali zdobyć nawet honorowego gola.

Wyniki meczów rewanżowych 1/2 finału

Lazio Rzym - AC Milan 4:0 (4:0)

Bramki: Cesar (12), Liverani (15), Fiore dwie (36 i 42).

Czerwona kartka - Brocchi (58).

Pierwszy mecz - 2:1. Awans - Lazio.

Inter Mediolan - Juventus Turyn

Pierwszy mecz - 2:2. Rewanż 12 lutego.

Dowiedz się więcej na temat: Włochy | AC Milan | mecz | Puchar | milan | Lazio Rzym