Serie A: "Czerwone" derby dla Juve

Na Stadio delle Alpi Juventus pokonał 2:0 w derby swojego lokalnego rywala i ma w tej chwili już sześć punktów przewagi nad Interem Mediolan.

W meczu otwierającym 27. kolejkę Serie A sędzia pokazał aż cztery czerwone kartki. Trzy z nich zobaczyli piłkarze AC Torino (Lucarelli, Mezzano, Marinelli), a jedną gracz "bianconeri" (konkretnie Tudor).

Prowadzenie dla Juventusu padło po samobójczym trafieniu Comotto, który zmienił lot piłki po strzale Davida Trezeguet. Później na boisku w głównej roli występował raczej arbiter meczu, który pokazał w sumie aż osiem żółtych i cztery czerwone kartki.

Grające od 67. minuty w "8" AC Torino nie było w stanie nawiązać równorzędnej walki. Wynik spotkania ustalił, po asyście Camoranesiego, na dwie minuty przed końcem Alessio Tacchinardi.

Wygraną podopieczni Marcello Lippiego okupili kontuzjami Nedveda i Trezegueta. Czech uszkodził prawe kolano, natomiast Francuz bark i obaj prawdopodobnie nie wystąpią w środowym meczu ćwierćfinałowym LM z Barceloną.

Piątą porażkę w tym sezonie poniósł AC Milan. "Rossoneri" przegrali na Stadio Ennio Tardini w Parmie 0:1. Bramkę dla niedawnego pucharowego rywala Wisły zdobył w 79. minucie Adriano. Brazylijczyk wykorzystał znakomitą akcję Rumuna Mutu i efektowną "piętką" zaskoczył golkipera Milanu.