Serie A: Inter liderem, remis Romy w Udine

Inter powrócił na prowadzenie w tabeli włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Mediolańczycy w 19. kolejce pokonali Parmę, co przy remisie Romy w Udine dało nerazzurri pozycję lidera o punkt przez zespołem ze stolicy.

Inter wygrał na San Siro z Parmą 2:0, pokazując pewność siebie i dobrą grę. Pierwszy gol padł już w 3. minucie, gdy po ładnej akcji Recoby piłkę jako ostatni dotknął Sensini, a ta wtoczyła się do bramki. Javier Zanetti oraz Recoba i Conceicao należeli do najlepszych na boisku, ale wynik spotkania ustalił nie kto inny jak Vieri, z 20 metrów nie dając szans Freyowi.

Roma uciekła ze stryczka w wyjazdowym pojedynku z Udinese. Przewaga w meczu należała do gospodarzy, ale zdołali oni udokumentować tylko jedna bramką, zdobytą przez Di Michele w 48. minucie. Siedem minut przed końcem padło jednak wyrównanie. Po dośrodkowaniu Montelli w dogodnej sytuacji znalazł się Batistuta, wpisując się na listę strzelców po raz drugi w ostatnich dwóch kolejkach. Tydzień temu jego gol w końcowych fragmentach gry dał podopiecznym Fabio Capello wygraną u siebie z Veroną. Chwilę później Udinese stanęło przed ogromną szansą na odniesienie zwycięstwa. Di Michele pędzący na bramkę Romy został nieprzepisowo powstrzymany przez Zebinę i Sędzia Trentalange podyktował rzut karny. Pechowym, jak się okazało, egzekutorem był Muzzi, bowiem piłkę po jego uderzeniu sparował Antonioli.

Trzy punkty do rzymian traci prezentujący ostatnio wysoką formę Juventus. Zespół z Turynu tym razem pokonał na Stadio dell Alpi Atalantę 3:0, odnosząc czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo. Łupem bramkowym podzielili się Taccchinardi i Trezeguet, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.