Serie A: Siedem bramek w Bolonii. Inter-Roma 3:1

Piłkarze Bolonii pokonali 4:3 Lecce i nadal są na prostej drodze do kwalifikacji Ligi Mistrzów. W 82. minucie zwycięstwo miejscowym zapewnił Fresi. Wygrał też goniący Bolonię Milan. Nieznacznie z Piacenzą. Zwycięska bramkę zdobył z rzutu karnego już w 21. minucie Serginho.

Niespodziewanie łatwe zwycięstwo odnieśli piłkarze Brescii nad Perugią. Wynik meczu ustalono już do przerwy, gdy aż trzy trafienia zanotował Toni. Udinese przegrało w Rzymie z Lazio, więc Brescia wyprzedziła konkurentów w walce o utrzymanie w Serie A.

Dystansu do Bolonii nie traci Chievo. . Piłkarze tego zespołu pokonali u siebie w derbowym pojedynku Veronę.

Ostatnia w ligowej tabeli Venezia, pogodzona ze spadkiem, oddała tym razem punkty Atalancie Bergamo.

W meczu na szczycie Inter pokonał na Stadio Giuseppe Meazza Romę 3:1 Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli już w 2. minucie. Wspaniałym podaniem do Recoby popisał się Dalmat, a Urugwajczyk położył na ziemi Antonioliego i strzelił gola mimo asysty obrońcy. Roma przystąpiła do odrabiania strat, ale czyniła to bardzo nieskutecznie.

W 43. minucie Recoba dośrodkował z prawej strony w pole karne, tam do piłki dopadł Vieri i podwyższył wynik na 2:0.

Roma strzeliła kontaktową bramkę w 56. minucie, a do bramki Toldo trafił Totti. W 72. minucie wynik meczu ustalił Recoba strzałem z rzutu wolnego. Napastnik Interu z 20 metrów posłał piłkę nad murem w okienko bramki Antonioliego. Roma kończyła mecz w "10", gdyż w 77. minucie czerwoną kartkę zobaczył Zebina, który bez piłki uderzył pięścią Recobę w głowę. W 90. minucie z boiska został też usunięty Emre.