Serie A: Wygrane Interu i Romy, remis Juve

Inter utrzymał trzypunktową przewagę nad Romą we włoskiej ekstraklasie piłkarskiej. W rozegranej, ze względy na jutrzejsze święto, w sobotę 29. kolejce Serie A Mediolańczcy pokonali na wyjeździe Fiorentinę 1:0, a Roma wygrała u siebie z Bologną 3:1. Dystans straciło Juve, które zaledwie zremisowało z Lazio 1:1.

Ze wspominanej dwójki znacznie łatwiejsze, przynajmniej teoretycznie zadanie, miał Inter, który grał z prawie zdegradowaną już Fiorentiną. Podopieczni Hectora Cupera męczyli się z rywalem, a zwycięstwo im zapewnił Vieri, który po rzucie rożnym wykonywanym w 61. minucie przez Recobę wykorzystał wielki błąd Coisa i Pieriniego i z metra wpakował piłkę do siatki. Miejscowi zaprezentowali się nieźle (w słupek z wolnego trafił Adriano), ale tylko do momentu straty bramki. Później nerazzurri kontrolowali już sytuację.

O dziwo bardzo łatwo poradziła sobie z Bologną Roma, wygrywając 3:1. Dwa gole dla rzymian zdobył Emerson, a jedną dodał Montella. Honorowe trafienie dla gości 15 minut przed końcem uzyskał Cruz.

Potknięcie ekipy z Bolonii wykorzystał walczący z nią o 4. miejsce (start w eliminacjach LM) Milan. Rossoneri wygrali na San Siro z Parmą 3:1, choć to gości e po strzale Di Vaio w 15. minucie prowadzili 1:0. Taki wynik utrzymał się wprawdzie do przerwy, ale w drugich 45 minutach dominowali już gospodarze, zdobywając bramki za sprawą Inzaghiego (dwa gole) i Pirlo. Milan, który w tebli awansował na 5. miejsce (wyprzedził Chievo, które zremisowało 2:2 w Perugii) traci teraz do Bologny tylko punkt.

Drużyna Marka Koźmińskiego w Serie B Ancona przegrała na wyjeździe z Cittadellą 1:3.