Serie A: Wygrane Juve i Interu, remis Romy z Brescią

Juventus wygrał na własnym boisku z Fiorentiną 2:1, Inter pokonał na wyjeździe Veronę, a Roma zaledwie zremisowała z Brescią w najważniejszych meczach 23. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Mimo ogromnej różnicy w zdobyczy punktowej obu drużyn zwycięstwo nad Fiorentiną nie przyszło Juventusowi łatwo. Ekipa z Florencji prowadzona przez Ottavio Bianchiego zagrał świetne spotkanie i tylko pech oraz świetna forma Buffona w bramce Juve nie pozwoliła gościom na wywiezienie przynajmniej punktu z Turynu.

Prowadzenie dla miejscowych zdobył w 11. minucie Trezeguet (z półobrotu pokonał Manningera), ale już chwilę później na tablicy widniał remis. Świetnie spisujący się Brazylijczyk Adriano otrzymał świetne podanie od Morfeo, minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki.

W 30. minucie padł, jak się później okazało decydujący gol meczu. Piłka w zamieszaniu w polu karnym dotarła do Del Piero, a ten nie zmarnował okazję. Zawodnicy goście przy tej okazji reklamowali zagranie ręką gwiazdora Juve.

Fiorentina przez ostatnie 18 grała w "10", gdyż drugą żółtą kartkę otrzymał za faul na Nedvedzie Tarozzi. Juve dzięki temu zwycięstwu objęło prowadzenie w tabeli.

Zespół z Turynu wyprzedza w tabeli o jeden punkt Inter i Romę. Mediolańczycy przerwali serię trzech meczów bez porażki, pokonując na wyjeździe Veronę 3:0. Podopieczni Hectora Cupera wygrali zasłużenie, kontrolując przez większą część meczu przebieg wydarzeń na boisku. Prowadzenie Inter objął w 30. minucie, kiedy to po będzie Paolo Cannavaro Vieri przedłużył piłkę głową do Christiano Zanettiego, a ten nie zmarnował okazji. Sukces nerazzurri przypieczętował Vieri, zdobywając po przerwie dwa gole w ciągu trzech minut. Najpierw po rogu dobrze wykonanym przed Seedorfa (bardzo kreatywny w tym meczu) napastnik uprzedził w powietrzu Cannavaro i głową wpakował piłkę do siatki. Chwilę później gwiazda Interu otrzymała podanie od Ventoli i mimo asysty Zauliego ponownie wpisała się na listę strzelców.

Punkty straciła Roma, dość niespodziewanie remisując w Brescii 0:0. Mecz był zacięty i pełny ostrych fauli. Podopieczni Fabio Capello pokazali dobry futbol dopiero w drugiej części meczu, ale to gospodarze mogli w końcówce przechylić szalę na swoją korzyść. W 87. minucie Toni trafił do siatki gości, ale arbiter meczu pan Bertini dopatrzył się faulu napastnika Brescii, wzbudzając ogromne protesty widowni i trenera miejscowych Carlo Mazzone. Konsekwencją było usunięcie szkoleniowca z ławki przez sędziego.

Trwa zła passa Milanu. Tym razem podopieczni Carlo Ancelottiego nie potrafili pokonać na San Siro Atalanty Bergamo. Goście byli bardzo dobrze ustawieni w defensywie i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Był to piąty remis rossoneri w ostatnich sześciu meczach.

Zobacz wyniki 23. kolejki

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | kolejka | inter | wygrane | Serie A | remis