Serie A: Zwycięstwa Romy, Interu i Juve

Prowadząca w tabeli Roma pokonała na Stadio Olimpico Atalantę Bergamo 3:1 w spotkaniu otwierającym 27. kolejkę włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Bohaterem meczu, podobnie jak przed tygodniem w debry Rzymu, był Vincenzo Montella. Napastnik Romy zdobył dwa gole w 18. i 67. minucie gry i to głównie dzięki jego trafieniom podopieczni zapisali na swoje konto kolejne trzy "oczka".

Dobra forma Montelli jest świetną wróżbą dla Romy, która w ubiegłym sezonie zdobyła mistrzostwo m.in. właśnie dzięki trafieniem piłkarza pochodzącego z Neapolu.

Tylko jeden dzień na fotelu lidera zasiadał zespół ze stolicy Włoch, AS Roma. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lecce 2:1 na pierwsze miejsce wrócił Inter Mediolan. Dwie bramki dla zespołu prowadzonego przez Hectora Cupera zdobył Urugwajczyk Alvaro Recoba. Gospodarze zdobyli honorowe trafienie w końcówce po strzale Vugrinca. W 76. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Lecce za faul Vratislava Gresko, ale Toldo nie dał się zaskoczyć i obronił strzał Vugrinca. Mecz z trybun oglądał Ronaldo, który liczy na występ za tydzień w meczu z Romą.

Swój mecz wygrał również trzeci w tabeli Juventus Turyn. Bianco-neri męczyli się na Stadio delle Alpi z Veroną, a strzelona w 39. minucie bramka przez Czecha Pavla Nedveda, okazała się jedynym celnym trafieniem w tym meczu. Wciąż z powodu kontuzji, nie gra Alessandro Del Piero.

Cztery sobotnie niedzielne zakończyły się remisami 1:1. Najbardziej pechowo punkty straciło Lazio. Rzymianie od 56. minuty prowadzili na wyjeździe z Brescią po golu Crespo, ale w dodatkowym czasie gry Yllana strzałem z rzutu karnego doprowadził do remisu. Trzy minuty przed końcem meczu Udinese - Piacenza, punkt miejscowym zapewnił Muzzi. Do tego czasu Piacenza prowadził po bramce Gautieriego.

Zobacz zestawienie par 27. kolejki oraz przeczytaj komentarz Marka Koźmińskiego do rozgrywek Serie A

Dowiedz się więcej na temat: Serie A