Sierka, Wysocki i Majda odejdą z Dospelu?

W przerwie letniej wiele mówi się o wzmocnieniach Dospelu, a mało kto pamięta o zawodnikach mogących opuścić klub z Katowic.

Praktycznie pamięta się tylko o Mirosławie Sznaucnerze i Marcinie Bojarskim, zapominając że i innym graczom kończą się kontrakty.

Reklama

Wśród zawodników wymienianych jako głównych kandydatów do opuszczenia klubu z Bukowej wymienia się przede wszystkim Roberta Sierkę. Jego sprawa jest dość ogólnie znana. Zawodnik na początku sezonu został wypożyczony z Dyskobolii na rok. Wiadomo, że teraz Dospel musiałby zapłacić za transfer definitywny, a w sytuacji gdy na rynku pojawiło się wielu rozgrywających z kartą w ręce, wykładanie pieniędzy za transfer nie wydaje się być optymalnym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że po bardzo udanej jesieni wiosna w wykonaniu Sierki pozostawiła sporo do życzenia.

W podobnej sytuacji jest Krzysztof Majda. Już w pierwszym tegorocznym meczu z Widzewem Łódź nadarzyła się okazja zastąpienia pauzującego za kartki Mirosława Sznaucnera, ale w tym meczu Majda zawiódł. Później przesiadywał głównie na ławce rezerwowych grając tylko ogony, bądź w sytuacjach, gdy z różnych przyczyn wypadali podstawowi zawodnicy. Dobrym akcentem był gol zdobyty w ostatniej kolejce na stadionie Polonii Warszawa, dający nam przepustkę do europejskich pucharów.

Trzecim zawodnikiem, z którym być może nie zostanie przedłużona umowa jest Jacek Wysocki. W ekipie z Katowic nie zobaczymy również na pewno Moussy Yahayi, a pod znakiem zapytania stoi podobno przyszłość ciemnoskórych Leonardo da Silvy i Ferdinanda Chifona.

Dowiedz się więcej na temat: majda

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje