Totti nie wróci do reprezentacji Włoch

Selekcjoner reprezentacji Włoch, Marcello Lippi wykluczył powołanie do kadry legendarnego już gracza Romy, Francesco Tottiego.

- Totti podjął decyzję o rezygnacji z występów w kadrze Italii, więc nie mam zamiaru nakłaniać go do powrotu - oświadczył Lippi. - Za każdym razem, kiedy Francesco jest pytany o reprezentację Włoch wypowiada się o mnie w samych superlatywach. Nie zmienia to faktu, że on nie otrzyma ode mnie powołania.

Reklama

Opiekun mistrzów świata nie odebrał natomiast nadziei na powołanie innemu zawodnikowi, Antonio Cassano. - Decyzję w jego sprawie podejmę analizując aspekt psychologiczny oraz techniczny.

Tymczasem Lippi powołał do swojej reprezentacji dwóch młodych, utalentowanych piłkarzy - Claudio Marchisio oraz Domenico Criscito - zostawiając w domu tak znanych graczy jak Gennaro Gattuso czy Luca Toni. - Nigdy nie powiedziałem, że Włochy mają minimalne szanse na zwycięstwo w przyszłorocznym mundialu. Miałem na myśli jedynie to, że drużyna musi mieć odpowiednie proporcje, abyśmy mogli myśleć o powtórzeniu wyczynu z 2006 roku - zakończył były szkoleniowiec Juventusu Turyn.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Włochy | lippi | Marcello Lippi | reprezentacja Włoch

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje