Vidić ma wątpliwości czy MU wygra ligę

Kapitan i obrońca angielskiego klubu piłkarskiego Manchester United Nemanja Vidić zwątpił, że jego zespół może wygrać Premier League, mimo że jest liderem tabeli. Wszystko przez dorobek meczów wyjazdowych, z których tylko dwa wygrali, a siedem zremisowali.

- Gdyby ktoś przewidział, że stracimy tyle punktów, uznałbym wówczas, że na pewno nie będziemy mistrzami ligi. Nasz dorobek z wyjazdów nie jest powodem do dumy. Jesteśmy liderami tabeli i niepokonani, ale musimy grać znacznie lepiej - powiedział 29-letni Serb.

Reklama

Szczęśliwe zwycięstwo w Nowy Rok nad West Bromwich Albion (2-1, z Tomaszem Kuszczakiem w bramce MU) było dopiero drugim na obcym boisku w tym sezonie.

- Gdybyśmy wygrali choć połowę z tych meczów wyjazdowych, które zremisowaliśmy, bylibyśmy dziś poza zasięgiem rywali. Nie wiadomo dlaczego brakuje nam konsekwencji w grze. W kilku meczach graliśmy źle, choć z dobrym rezultatem. Czasami graliśmy dobrze, a rezultat był odwrotny - wspomniał reprezentant Serbii.

Zaznaczył, że w drużynie jest wiara, iż mogą być mistrzami, że potrafią walczyć solidnie nie przegrywając spotkań.

- A ten sezon jest dość dziwny. Gdyby ktoś mi powiedział pięć tygodni temu, że Chelsea wygra tylko dwa z ostatnich dziesięciu meczów, nie uwierzyłbym. Wszyscy myśleliśmy, że to najsilniejszy team ligi i zdobędzie mistrzostwo. To jednak pokazuje także, jak silna i pełna rywalizacji jest angielska Premier League - uważa Vidić.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Manchester United | Premier League | Nemanja Vidić

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje