Wisła Kraków mistrzem Polski!

Piłkarze Wisły Kraków wygrywając w Warszawie z Legią 2:1 zapewnili sobie na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek tytuł mistrza Polski. Jest to siódmy mistrzowski tytuł w historii klubu.

Poprzednio krakowianie zdobywali tytuł w latach 1927, 1928, 1949, 1950, 1978 oraz 1999. Upragnione zwycięstwo zapewniły piłkarzom Wisły bramki Macieja Żurawskiego z rzutu karnego w 11. minucie oraz Grzegorza Patera na 17 minut przed końcem spotkania. Pod koniec meczu kibice Legii zaczęli rzucali kamienie na murawę i arbiter przerwał mecz na kilka minut. Po ostatnim gwizdku sędziego kamieniem w głowę został trafiony Adam Nawałka. Kibice Legii podpalili część trybuny odkrytej, a w kierunku policjantów poleciały różne przedmioty i krzesełka. Awantury kibiców przeniosły się poza stadion. Policja użyła armatek wodnych. Pożar na trybunie otwartej ugasiła jednostka straży pożarnej. Można mieć nadzieję, że incydentami na stadionie Legii zajmie się PZPN.

Porażki Legii nie wykorzystała Pogoń Szczecin, która po dramatycznym meczu przegrałą u siebie z Polonią Warszawa 3:4.

Z drużyn broniących się przed spadkiem swoje spotkania wygrały Górnik Zabrze (2:0 ze Stomilem), Odra Wodzisław (2:1 z Amiką), oraz Śląsk Wrocław (2:0 Z Groclinem). Porażek doznały zespoły Orlenu (1:2 z Zagłębiem), i Ruchu Radzionków, któremu punkty odebrali zawodnicy Ruchu Chorzów (2:3).

Zobacz wyniki spotkań 29. kolejki oraz zobacz galerię zdjęć z meczu i awantur podczas spotkania Legia - Wisła

Dowiedz się więcej na temat: Kraków | "Mistrz" | Wisła Kraków | Wisła