Wisła Płock - Hutnik Warszawa 5:0 w sparingu

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Płocku tamtejsza Wisła rozgromiła Hutnika Warszawa 5:0 (3:0).

Pierwszą bramkę dla Wisły strzelił Sławomir Nazaruk w 15. minucie. Strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza Hutnika.

Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Kolejną bramkę garstka kibicówobejrzała już w 26. minucie. Wahan Geworgian wykorzystał błąd obrońcy Hutnika, który "wyłóżył" mu piłkę w polu karnym.

Bramkę do szatni na 6 minut przed końcem strzelił Jerzy Podbrożny. Po szybkim rajdzie lewą stroną Sławomira Nazaruka i dośrodkowaniu piłki na pole karne Jerzy Podbrożny strzałem głową podwyższył wynik na 3:0.

Po przerwie następna bramka padła po podaniu Jerzego Podbrożnego w 67. minucie. Strzelcem bramki był Ariel Jakubowski. Wynik ustalił w 75. minucie Marcin Wasilewski.

Strzelił z ponad 30 metrów tuż obok słupka bramki Hutnika. Ten sam zawodnik miał jeszcze trzy wyśmienite sytuacje strzeleckie, ale nie potrafił ich wykorzystać.

W tym meczu Wisła zagrała ustawieniem 1-4-4-2. Zawiódł Vileniskis i Jerzy Wojnecki. Nazaruk w pierwszej połowie grał na "swoim" lewym skrzydle, a w drugiej połowie jako napastnik. Z kolei Jerzy Podbrożny w pierwszej połowie był rozgrywającym, a w drugiej napastnikiem.

Wisła Płock - Hutnik Warszawa 5:0 (3:0)

Bramki: Nazaruk (15), Geworgian (26), Podbrożny (39), Jakubowski (48), Wasilewski (75)

Wisła zagrała w składzie: Wyłupski - Jurkowski, Mosór, Holc (70 Romuzga), Janus (63 Wojnecki) - Jakubowski, Vileniskis (46 Wasilewski), Bonk, Nazaruk (63 Mackiewicz) - Geworgian, Podbrożny (70 Łobodziński).

Dowiedz się więcej na temat: bramki | Wasilewski | hutnik | Płock | Warszawa | Wisła