"Wyczyścić wszystko i wszystkich"

"Przykro to mówić, ale piłka to najbardziej skorumpowana i zdemoralizowana dyscyplina sportowa w Polsce" - powiedział w "Super Expressie"Henryk Kasperczak.

"Jedyna szansa na uzdrowienie to zastosowanie ostrych środków, bez taryfy ulgowej. Trzeba "wyczyścić" wszystko i wszystkich, którzy byli w cokolwiek zamieszani. Nie ma innego wyjścia dla zarządu PZPN, jak podanie się do dymisji. Niewykluczone, że obecni działacze chcą zatuszować pewne sprawy, zamieść te śmieci pod dywan. Tak nie można!" - dodał szkoleniowiec.

Reklama

"To, o czym się pisze i mówi, to tylko czubek góry lodowej płynącej po morzu. Pod taflą wody jest jeszcze gorzej. W środowisku piłkarskim panuje niewyobrażalne zakłamanie. I nie widzę nikogo, kto byłby w stanie i chciałby to zmienić. Tym ludziom już nikt nie wierzy. Ani kibice, ani prokuratura, która nie przekazuje do związku wszystkich dokumentów" - podkreślił Kasperczak.

"W aferze korupcyjnej zatrzymano już prawie 120 osób. Nie ma drugiej takiej instytucji na świecie, która utrzymałaby się przy władzy, gdyby tylu jej członków było "ubabranych". Dla mnie piłkarze, trenerzy i działacze umoczeni w korupcję reprezentują mafijną rodzinę PZPN" - stwierdził Jan Tomaszewski.

Super Express/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kasperczak | Henryk Kasperczak

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama