Xabi Alonso o transferze do Realu Madryt

Nowy nabytek Realu Madryt, Xabi Alonso zdradził, że z zamiarem przenosin na Santiago Bernabeu nosił się już od kilku miesięcy. Transfer reprezentanta Hiszpanii doszedł do skutku w miniony wtorek.

Po oficjalnej prezentacji w Madrycie były już pomocnik Liverpoolu przyznał, że fakt dołączenia do "Królewskich" jest dla niego powodem do dużej radości. - To dla mnie bardzo szczęśliwy dzień. To ważny krok w moje karierze - mówi Alonso.

Reklama

- Jestem szczęśliwy, że będę mógł być członkiem takiego klubu. To najlepsza okazja na piłkarski rozwój - dodaje Bask.

Saga transferu Alonso do Realu ciągnęła się już od kilku miesięcy. Jej początek nastał z chwilą, kiedy wiadome było, że na fotel prezydenta "Królewskich" wróci Florentino Perez. Charyzmatyczny prezes zapowiedział, że Alonso jest jednym z jego głównych celów transferowym.

29-letni pomocnik podziękował fanom "The Reds" za cierpliwość jaką wykazali się w ostatnim czasie oraz za wsparcie, które dawali mu przez ostatnie lata pobytu na Anfield Road. - Jestem wdzięczny fanom Liverpoolu. Gorąco mnie wspierali przez ostatnie pięć lat. To były udane lata - mówi Alonso.

- Przed kilkoma miesiącami zdecydowałem, że nadszedł właściwy moment na podjęcie nowego wyzwania. Wtedy pojawiła się propozycja Realu. Jestem szczęśliwy, że wszystko jest już dopięte. To dla mnie osobiste wyzwanie, które jest niezbędne dla mojej kariery - kończy Alonso.

CZYTAJ TAKŻE:

Alonso skazany na Real

Real Madryt uzgodnił warunki transferu Xabi Alonso

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Real | Madryt | Fernando Alonso

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje