Zimowy plan przygotowań Wisły Kraków

Dwa zgrupowania - w Hiszpanii i Turcji - czekają piłkarzy Wisły Kraków podczas przygotowań do rundy wiosennej ekstraklasy. Krakowianie, obecnie przebywający na urlopach, wznowią zajęcia 17 stycznia.

Wiślacy na pierwsze zgrupowanie udadzą się do Hiszpanii (miejscowość Oliva Nowa) 21 stycznia, gdzie będą do 4 lutego. Wezmą tam udział w turnieju Copa del Sol (Puchar Słońca). Ich potencjalnymi rywalami są m.in. IFK Goeteborg, Spartak Moskwa, Szachtar Donieck. W zawodach ma wziąć udział łącznie 16 drużyn, ale nie dokonano jeszcze podziału na grupy.

Reklama

Drugi obóz przygotowawczy "Biała Gwiazda" rozpocznie 9 lutego. Wiślacy będą w miejscowości Belek (Turcja) do 20 lutego. W trakcie pobytu mają rozegrać dwa sparingi.

Trener Wisły Robert Maasakant przyznał, że spodziewał się łatwiejszego zadania. "Po tym, jak przyszedłem do Wisły, zespół nie grał rewelacyjnie, nie było tak łatwo jak się spodziewałem. Mieliśmy problemy z wygrywaniem, traciliśmy punkty, także w meczach w których prezentowaliśmy lepszy styl gry od przeciwnika. Jednak czułem, że klub akceptuje moje metody pracy, była wiara, że drużyna wróci na szczyt. Ciężko pracowaliśmy i w końcu przyszły wyniki. Jesteśmy w czołówce tabeli, z małą stratą do lidera" - podsumował krótko rundę jesienną holenderski szkoleniowiec podczas niedzielnego "dziennikarskiego podwieczorku", który krakowski klub zorganizował z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Jak dodał, po zakończeniu pierwszej rundy kontaktował się z trenerem Jagiellonii gratulując mu tytułu mistrza jesieni. "Nie może on jednak za dobrze spać podczas zbliżających się świąt" - zażartował Maaskant.

Wisła Kraków po grach jesiennych zajmuje w tabeli ekstraklasy drugie miejsce, z dorobkiem 27 punktów i stratą trzech do lidera - Jagiellonii Białystok.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | Wisła | Wisła Kraków | Robert Maaskant | Ekstraklasa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje