"Żuraw": Piłkarski klasyk

"To już reguła, że mecze między Wisłą i Legią nazywane są piłkarskimi klasykami. Oczywiście, nie możemy zapominać o Groclinie, który znajduje się wysoko w tabeli, ale to mecze z Legią wzbudzają najwięcej emocji" - powiedział w "Życiu Warszawy" Maciej Żurawski.

W piątek na Reymonta dojdzie do hitu jesieni w polskiej ekstraklasie. Faworytem są krakowianie i nawet kibice Legii uważają, że ich ulubieńcy stoją na straconej pozycji.

Reklama

"Wiadomo, że Legia nie jest tym samym zespołem, którym była choćby wiosną. Z drużyny odeszło kilku kluczowych graczy. Największą stratą dla nich jest niewątpliwie wyprowadzka Aleksandara Vukovicia, który kierował grą drużyny. Trwa zamieszanie wokół obsady trenerskiej po zwolnieniu trenera Dariusza Kubickiego. Zaczyna się budowa nowej drużyny, a to trwa nieraz kilka sezonów. To powoduje, że Legia nie jest pod presją, by być mistrzem Polski. A my musimy zdobyć tytuł i dlatego będziemy grać pod ciśnieniem" - stwierdził "Żuraw".

Jak wiślacy zagrają w piątek? "Od dłuższego zawsze gramy tak samo, czyli ofensywnie. Nie potrafimy grać na jakiś konkretny rezultat. Nie inaczej będzie z Legią" - powiedział napastnik "Białej Gwiazdy".

Wszystkie spotkania 10. kolejki ekstraklasy można śledzić w naszym serwisie NA ŻYWO

INTERIA.PL/Życie Warszawy
Dowiedz się więcej na temat: mecze | klasyk

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama