Związek hiszpańskich piłkarzy pozwie ligę

Związek hiszpańskich piłkarzy (AFE) zapowiedział, że w sądzie będzie szukać swoich racji w związku z terminarzem Primera Division ustalonym na 2 stycznia, co może się zakończyć nawet przełożeniem spotkań.

Związek stwierdził w wydanym oświadczeniu, że w środę zamierza rozpocząć postępowanie prawne w tej sprawie przed madryckim sądem. Jest on niezadowolony, że niedzielne mecze mają się odbywać pomiędzy 16 a 22, w dniu, który zwyczajowo jest wolnym dla jego członków. Pozostałe pięć spotkań 17. kolejki zaplanowano na poniedziałek 3 stycznia.

Reklama

"Rozprawa może zmierzać nawet w stronę możliwości wstępnego zawieszenia meczów zaplanowanych na 2 stycznia, ale bez wpływu na pojedynki, które mają się odbyć dzień później" - czytamy w oświadczeniu związku, który dodał, że nie ma nic przeciwko, aby wszystkie pojedynki 17. kolejki odbyły się 3 stycznia.

W zeszłym tygodniu AFE chciał, aby wszystkie niedzielne mecze zaczęły się o godzinie 17. To stwarzałoby problem dla organizującej rozgrywki LFP, która jest zobligowana przez telewizje posiadające prawa do pokazywania meczów i na razie liga odrzuciła tę propozycję.

AFE przekonuje, że w każdej chwili jest gotowa do dalszych rozmów z LFP, żeby znaleźć rozwiązanie problemu, o które stara się już od maja.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Primera Division

Dowiedz się więcej na temat: Hiszpania | pilkarze | Primera Division

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje