LM: THW Kiel - Orlen Wisła Płock 26-24

Szczypiorniści Orlenu Wisły Płock byli bliscy sprawienia niespodzianki. Dwa zmarnowane rzuty karne w końcówce wyjazdowego pojedynku z THW Kiel sprawiły, że to niemiecki zespół wygrał 26-24 (14-14) w meczu 12. kolejki grupy A Ligi Mistrzów.

THW Kiel to uznana marka, a u siebie są niezwykle groźni. W tej edycji Ligi Mistrzów ekipa Alfreda Gislasona przegrała tylko z Paris Saint-Germain, wszystkie pozostałe pojedynki wygrała.

Płocczanie nie przestraszyli wyżej notowanego rywala i na początku pierwszej połowy to oni dyktowali warunki gry. Wicemistrzowie Polski prowadzili już nawet 10-6. W THW Kiel gra jednak Domagoj Duvnjak, który z minuty na minutę grał coraz lepiej. W końcówce pierwszej połowy gospodarze doprowadzili do remisu 14-14.

Druga połowa była bardzo zacięta i trzymała w napięciu do ostatnich sekund. Płocczanie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale zmarnowali dwa rzuty karne. To się zemściło i ze zwycięstwa mogli cieszyć się gospodarze.

Najwięcej goli dla Wisły zdobyli Tiago Rocha - 7 i Dan Emil Racotea - 6. 10 bramek dla gospodarzy rzucił Domagoj Duvnjak.

W grupie A prowadzi Flensburg przed Paris Saint Germain - po 18 pkt. Kiel jest czwarte z 13 punktami, a Wisła, która ma 8 punktów jest szósta. Zwycięzca awansuje bezpośrednio do ćwierćfinału, a zespoły z miejsc 2-6 zagrają w 1/8 finału.

THW Kiel - Orlen Wisła Płock 26-24 (14-14)

THW Kiel: Niklas Landin - Domagoj Duvnjak 10, Erlend Mamelund, Christian Sprenger, Niclas Ekberg 1, Joan Canellas, Rune Dahmke, Marko Vujin 8, Igor Anic 2, Ilja Brozovic 3, Rogerio Ferreira Morales, Dener Joaanimas, Torsten Jansen, Dominik Klein 3, Aleksander Williams.

Orlen Wisła: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales - Michał Daszek, Dan Racotea 6, Adam Wiśniewski, Miljan Pusica 1, Valentin Ghionea, Tiago Rocha 7, Marko Tarabochia 3, Ivan Nikcević 2, Dmitrij Żitnikow 1, Marco Oneto 1, Jose de Toledo 3.

Kary: Kiel - 4; Orlen Wisła - 10 minut. Sędziowali: Andrej Gousko i Siergiej Repkin z Bułgarii.