MŚ piłkarzy ręcznych: W Czechach ostatni sprawdzian Polaków

Po noworocznej przerwie w środę w Warszawie zebrała się ponownie reprezentacja piłkarzy ręcznych przygotowująca się do mistrzostw świata, które 11 stycznia rozpoczną się w Hiszpanii. Ostatnim sprawdzianem Polaków będzie turniej w Czechach.

17-osobowa grupa wybrańców trenera Michaela Bieglera w środę przeprowadziła dwa treningi w Arenie Ursynów - najpierw na siłowni, a wieczorem w hali. W zajęciach nie brali udziału tylko dwaj przeziębieni rozgrywający - Bartłomiej Jaszka i Marek Szpera.

Reklama

Ekipa w czwartek rano odleci samolotem do Wiednia, skąd autokarem uda się do Brna na Turniej Noworoczny (4-6 stycznia). Rywalami "Biało-czerwonych", oprócz gospodarzy, będą Słowacy i Węgrzy.

Niemiecki selekcjoner reprezentacji Polski prawdopodobnie w Czechach da szansę debiutu rozgrywającemu Piotrkowianina Piotrków Tryb. Maciejowi Pilitowskiemu, który jednak nie został wcześniej zgłoszony do szerokiego 28-osobowego składu na MŚ. Może to oznaczać, że pozostała "16" pojedzie w niezmienionym składzie do Hiszpanii.

Do końca nie wiadomo, czy Biegler weźmie pod uwagę Marcina Lijewskiego, który znajduje się w rezerwie. Szkoleniowiec już wcześniej obiecywał, że ostateczną szesnastkę na MŚ 2013 poda po czeskim sprawdzianie, kiedy będzie już wiadomo, czy wszyscy są w stu procentach sprawni i nie mają żadnych kontuzji.

Do kraju zawodnicy wrócą jeszcze w niedzielę. Do środy (9 stycznia) trenować będą na stołecznych obiektach, w czwartek odlecą do Barcelony, skąd udadzą się do Saragossy. Mistrzostwa zaczną 12 stycznia od meczu z Białorusią. Rywalami Polaków w tej fazie będą ponadto zespoły: Arabii Saudyjskiej, Słowenii, Serbii oraz Korei Południowej. Wszystkie spotkania "Biało-czerwoni" rozegrają w Saragossie.

Skład reprezentacji Polski na Turniej Noworoczny w Czechach:

bramkarze - Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock);

obrotowi - Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg), Kamil Syprzak (Orlen);

skrzydłowi - Adam Wiśniewski (Orlen), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Michał Chodara (Tauron Stal Mielec), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Michał Bartczak (Zagłębie Lubin);

rozgrywający - Krzysztof Lijewski (Vive), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin), Mariusz Jurkiewicz (Atletico Madryt), Michał Kubisztal (Orlen), Karol Bielecki (Vive), Marek Szpera (Tauron Stal Mielec), Michał Jurecki (Vive), Maciej Pilitowski (Piotrkowianin Piotrków Tryb.).

Plan gier turnieju:

4 stycznia (Brno)

16.15 Czechy - Słowacja

18.15 Polska - Węgry

5 stycznia (Brno)

12.15 Czechy - Węgry

14.15 Słowacja - Polska

6 stycznia (Hodonin)

11.15 Czechy - Polska

13.15 Słowacja - Węgry

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje